Dünya

fiş

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover

T + 49 (0) 511 98 07 - 686
F + 49 (0) 511 98 07 - 684
info@landesmuseum-hannover.de

Yönetim kurulu

Prof. Dr. Katja Lembke
yönetmen
T + 49 (0) 511 98 07 - 622
katja.lembke@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Matthias Görn
İşletme Müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 612
matthias.goern@landesmuseum-hannover.de

Sekretariat

Anke Flaschel
T + 49 (0) 511 98 07 - 620
anke.flaschel@landesmuseum-hannover.de

Anja Schmidt
T + 49 (0) 511 98 07 - 700
anja.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Dr. Claudia Andratschke
Koleksiyonlar Başkanı | Araştırma
kaynak araştırması
T + 49 (0) 511 98 07 - 624
claudia.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Stephanie Versümer
Maliye Müdürü | yönetim
T + 49 (0) 511 98 07 - 601
stephanie.versuemer @
landesmuseum-hannover.de

bölüm çizgisi

Martin Schmidt MA
Koleksiyon hizmetleri başkanı
Stellvertretender Direktörü
T + 49 (0) 511 98 07 - 701
martin.schmidt@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Michaela Kuntz
Merkezi Hizmetler Başkanı | BT
T + 49 (0) 511 98 07 - 603
michaela.kuntz@landesmuseum-hannover.de

Dennis von Wildenradt
İletişim Başkanı | kültürel değişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 626
dennis.wildenradt @
landesmuseum-hannover.de

koleksiyonlar | araştırma

Dr. Thomas Andratschke
Landesgalerie | Küratör Yeni Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 625
thomas.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Reiner Cunz
Landesgalerie | Küratör Para Dolabı
T + 49 (0) 511 98 07 - 822
reiner.cunz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Antje-Fee Köllermann
Landesgalerie | Küratör Eski Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 704
Antje-fee.koellermann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Juliane Rückert
Bilimsel Gönüllü Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
juliane.rueckert@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Dr. Florian Klimscha
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 719
florian.klimscha@landesmuseum-hannover.de

Dr. Daniel Neumann
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 9807-702
daniel.neumann@landesmuseum-hannover.de
Yayınlar

Dr. Poser'dan Alexis
Etnoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 819
alexis.poser @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Bianca Baumann MA
Araştırma Görevlisi | Avrupa dışındaki ülkelerde yapılan araştırmalar
Aşağı Saksonya'da Koleksiyonlar ve Etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 830
bianca.baumann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Annette Richter
Doğal Tarih | Oberkustodin
Yer Bilimleri + Osteoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 864
annette.richter @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Christiane Schilling
Doğal Tarih | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 803
christiane.schilling @
landesmuseum-hannover.de

Andreas Scheithauer
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
andreas.scheithauer@landesmuseum-hannover.de

Frank Liczkowski
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
frank.liczkowski@landesmuseum-hannover.de

Nikola Appel
kütüphaneci
T + 49 (0) 511 98 07 - 862
nikola.appel @
landesmuseum-hannover.de

Mareike Petermann
Medya ve bilgi hizmetleri uzmanı
T + 49 (0) 511 98 07 - 827
Mareike.Petermann@landesmuseum-hannover.de

toplama hizmetleri

Kerstin Binzer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 9807 - 731
kerstin.binzer@landesmuseum-hannover.de

Iris Herpers
Restorasyon | Koordinatör Restorer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 630
iris.herpers@landesmuseum-hannover.de

Kirsten Hinderer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 631
kirsten.hinderer@landesmuseum-hannover.de

Claus Mueller
Koleksiyon Yönetimi | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 634
claus.mueller@landesmuseum-hannover.de

Eliza Reichel
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
eliza.reichel@landesmuseum-hannover.de

Sophia Röllig
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
sophia.roellig@landesmuseum-hannover.de

Dr. Gabriele Schwartz
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
gabriele.schwartz@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Wolfgang Konrad kıvrımı
Restorasyon | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 711
wolfgang.konrad-falz@landesmuseum-hannover.de

Dr. Ulrike Weller
Koleksiyon Yönetimi | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 717
ulrike.weller@landesmuseum-hannover.de

Jan Hoffmann
Restorasyon | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 807
jan.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Ute Thiessen
Koleksiyon Yönetimi | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 804
ute.thiessen@landesmuseum-hannover.de

Annina Bohme
Koleksiyon Yönetimi | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 866
annina.boehme@landesmuseum-hannover.de

Christophe Houlgatte
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 868
christophe.houlgatte@landesmuseum-hannover.de

Petra Widmann
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 869
p.widmann@landesmuseum-hannover.de

Sabine Eisenbeiß
Kayıt Şirketi | borç verme
T + 49 (0) 511 98 07 - 627
sabine.eisenbeiss@landesmuseum-hannover.de

Sonja Nolte
Bakım ve gelişme
dijital koleksiyon veritabanı
T + 49 (0) 511 98 07 - 832
sonja.nolte@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

iletişim | kulturvermittlung

Nicola Kleinecke
Pazarlama | olay yönetimi
T + 49 (0) 511 98 07 - 647
nicola.kleinecke @
landesmuseum-hannover.de

Monika Hegenberg
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 611
monika.hegenberg@landesmuseum-hannover.de

Frauke Schilling
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 809
frauke.schilling@landesmuseum-hannover.de

Andrea Spautz
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 874
andrea.spautz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Dagmar-Beatrice Gaedtke-Eckardt
Araştırma Görevlisi | Cam plaka Arşivi
T + 49 (0) 511 98 07 - 606
dagmar.gaedtke-eckardt@landesmuseum-hannover.de

Kerstin Schmidt
fotoğrafçı
T + 49 (0) 511 98 07 - 823
kerstin.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Philine Delekta
Kommunikationsdesignerin
T + 49 (0) 511 98 07 - 683
philine.delekta@landesmuseum-hannover.de

Kai Hoffmann
Etkinlik ve sergi teknisyenleri
T + 49 (0) 511 98 07 - 614
kai.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

finans | yönetim

Ines Gerntrup
Verwaltung
T + 49 (0) 511 98 07 - 602
ines.gerntrup@landesmuseum-hannover.de

Joachim Rodaebel
Yönetim | muhasebe
T + 49 (0) 511 98 07 - 648
joachim.rodaebel@landesmuseum-hannover.de

Michael Buchner
Çıkış

Kathrin Heath
Çıkış

Gudrun tırnağı
Çıkış

Metin Yıldırım
Çıkış

merkezi hizmetler | o

Jan Beck
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 662
jan.beck@landesmuseum-hannover.de

Tatiana Brandes
Güvenlik Hizmeti | kapı
T + 49 (0) 511 98 07 - 639
tatjana.brandes@landesmuseum-hannover.de

Torsten Brünig
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
Torsten.Bruenig@landesmuseum-hannover.de

Markus Kadow
Elektriker
T + 49 (0) 511 98 07 - 636
markus.kadow@landesmuseum-hannover.de

Raymond Scherhorn
Tischlermeister
T + 49 (0) 511 98 07 - 828
raimund.scherhorn@landesmuseum-hannover.de

Herbert Statt
bekçi
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
herbert.statt@landesmuseum-hannover.de

boş

boş

bilimsel gönüllü / bilimsel gönüllü

daha fazla
boş

bilimsel gönüllü / bilimsel gönüllü

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover, Aşağı Saksonya'nın arkeoloji, etnoloji, bölgesel galeri ve doğal tarih bölümleri ile en büyük devlet müzesidir.

İletişim alanında 1'e. Şubat 2019 nokta

bilimsel bir gönüllü /
bilimsel bir gönüllü

2 yıl boyunca işgal etmek.

Önkoşul, bir beşeri bilimler, medya ya da iletişim bilimi konusu olan bir üniversite diplomasıdır, ilk olarak PR ve / veya pazarlama deneyimi ve mükemmel Almanca dil becerileri konuşulup yazılır.

Ortak ofis uygulamalarının ve dijital medyanın (örneğin sosyal ağlar) iyi bir şekilde ele alınması, kabul edilmek üzere alınır. Sosyal yetkinlik, takım ve iletişim becerileri, bağımsızlık ve örgütsel beceriler, yüksek derecede bağlılık ve ortalamanın üstünde esneklik bekleriz. Hafta sonları veya akşam saatlerinde hizmete hazır olma şartı aranır.

Kültürel konulara ilgi, çok iyi konuşulan ve yazılı İngilizce beceriler, etkinlik yönetiminde deneyim ve farklı hedef gruplar için metin yazma yeteneği beklenmektedir.

Landesmuseum Hannover, Deutscher Museumsbund eV'nin bir model stajı için girişimi destekliyor. Tazminat 50 v. H. Ödenecek ücretler 13 Seviye 1 TV-L.

Pozisyon yarı zamanlı uygun değildir.

Eşit niteliklere, niteliklere ve mesleki performansa sahip ağır özürlü kişilerin başvuruları, ilgili yönetmeliklere uygun olarak dikkate alınır.
Çıkarlarınızı korumak için uygulamada ciddi bir sakatlık / eşitlik kanıtlanmalıdır.

Tüm milletlerden insanlardan başvuru kabul edilir.

Başvuru belgelerinin yalnızca ön ödemeli bir zarf içeriyorsa iade edilebileceğini anlıyoruz. Aksi takdirde, ihale süreci tamamlandıktan sonra belgeler tahrip olacaktır. Verileriniz başvuru sürecinin yürütülmesi amacıyla saklanacaktır.

Lütfen detaylı başvurunuzu gönderin. 11.12.2018 (Son teslim tarihi):

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Stephanie Versümer
Az: 03 / Gönüllü PR
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover