Dünya

fiş

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover

T + 49 (0) 511 98 07 - 686
F + 49 (0) 511 98 07 - 684
info@landesmuseum-hannover.de

Yönetim kurulu

Prof. Dr. Katja Lembke
yönetmen
T + 49 (0) 511 98 07 - 622
katja.lembke@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Matthias Görn
İşletme Müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 612
matthias.goern@landesmuseum-hannover.de

Sekretariat

Anke Flaschel
T + 49 (0) 511 98 07 - 620
anke.flaschel@landesmuseum-hannover.de

Anja Schmidt
T + 49 (0) 511 98 07 - 700
anja.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Dr. Claudia Andratschke
Koleksiyonlar Başkanı | Araştırma
kaynak araştırması
T + 49 (0) 511 98 07 - 624
claudia.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Stephanie Versümer
Maliye Müdürü | yönetim
T + 49 (0) 511 98 07 - 601
stephanie.versuemer @
landesmuseum-hannover.de

bölüm çizgisi

Martin Schmidt MA
Koleksiyon hizmetleri başkanı
Stellvertretender Direktörü
T + 49 (0) 511 98 07 - 701
martin.schmidt@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Michaela Kuntz
Merkezi Hizmetler Başkanı | BT
T + 49 (0) 511 98 07 - 603
michaela.kuntz@landesmuseum-hannover.de

Dennis von Wildenradt
İletişim Başkanı | kültürel değişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 626
dennis.wildenradt @
landesmuseum-hannover.de

koleksiyonlar | araştırma

Dr. Thomas Andratschke
Landesgalerie | Küratör Yeni Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 625
thomas.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Reiner Cunz
Landesgalerie | Küratör Para Dolabı
T + 49 (0) 511 98 07 - 822
reiner.cunz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Antje-Fee Köllermann
Landesgalerie | Küratör Eski Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 704
Antje-fee.koellermann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Juliane Rückert
Bilimsel Gönüllü Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
juliane.rueckert@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Dr. Florian Klimscha
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 814
florian.klimscha@landesmuseum-hannover.de

Dr. Daniel Neumann
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 9807 - 702
daniel.neumann@landesmuseum-hannover.de
Yayınlar

Dr. Poser'dan Alexis
Etnoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 819
alexis.poser @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Bianca Baumann MA
Araştırma Görevlisi | Avrupa dışındaki ülkelerde yapılan araştırmalar
Aşağı Saksonya'da Koleksiyonlar ve Etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 830
bianca.baumann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Annette Richter
Doğal Tarih | Oberkustodin
Yer Bilimleri + Osteoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 864
annette.richter @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Christiane Schilling
Doğal Tarih | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 803
christiane.schilling @
landesmuseum-hannover.de

Andreas Scheithauer
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
andreas.scheithauer@landesmuseum-hannover.de

Frank Liczkowski
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
frank.liczkowski@landesmuseum-hannover.de

Nikola Appel
kütüphaneci
T + 49 (0) 511 98 07 - 862
nikola.appel @
landesmuseum-hannover.de

Mareike Petermann
Medya ve bilgi hizmetleri uzmanı
T + 49 (0) 511 98 07 - 827
Mareike.Petermann@landesmuseum-hannover.de

toplama hizmetleri

Kerstin Binzer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 9807 - 731
kerstin.binzer@landesmuseum-hannover.de

Iris Herpers
Restorasyon | Koordinatör Restorer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 630
iris.herpers@landesmuseum-hannover.de

Kirsten Hinderer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 631
kirsten.hinderer@landesmuseum-hannover.de

Claus Mueller
Koleksiyon Yönetimi | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 634
claus.mueller@landesmuseum-hannover.de

Eliza Reichel
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
eliza.reichel@landesmuseum-hannover.de

Sophia Röllig
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
sophia.roellig@landesmuseum-hannover.de

Dr. Gabriele Schwartz
Diploma Restoratör | Restorasyon Projesi Altın Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
gabriele.schwartz@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Wolfgang Konrad kıvrımı
Restorasyon | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 711
wolfgang.konrad-falz@landesmuseum-hannover.de

Dr. Ulrike Weller
Koleksiyon Yönetimi | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 717
ulrike.weller@landesmuseum-hannover.de

Jan Hoffmann
Restorasyon | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 807
jan.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Ute Thiessen
Koleksiyon Yönetimi | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 804
ute.thiessen@landesmuseum-hannover.de

Annina Bohme
Koleksiyon Yönetimi | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 866
annina.boehme@landesmuseum-hannover.de

Christophe Houlgatte
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 868
christophe.houlgatte@landesmuseum-hannover.de

Petra Widmann
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 869
p.widmann@landesmuseum-hannover.de

Sabine Eisenbeiß
Kayıt Şirketi | borç verme
T + 49 (0) 511 98 07 - 627
sabine.eisenbeiss@landesmuseum-hannover.de

Sonja Nolte
veritabanı yöneticisi
T + 49 (0) 511 98 07 - 832
sonja.nolte@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

iletişim | kulturvermittlung

Nicola Kleinecke
Pazarlama | olay yönetimi
T + 49 (0) 511 98 07 - 647
nicola.kleinecke @
landesmuseum-hannover.de

Monika Hegenberg
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 611
monika.hegenberg@landesmuseum-hannover.de

Frauke Schilling
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 809
frauke.schilling@landesmuseum-hannover.de

Andrea Spautz
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 874
andrea.spautz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Dagmar-Beatrice Gaedtke-Eckardt
Araştırma Görevlisi | Cam plaka Arşivi
T + 49 (0) 511 98 07 - 606
dagmar.gaedtke-eckardt@landesmuseum-hannover.de

Kerstin Schmidt
fotoğrafçı
T + 49 (0) 511 98 07 - 823
kerstin.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Philine Delekta
Kommunikationsdesignerin
T + 49 (0) 511 98 07 - 683
philine.delekta@landesmuseum-hannover.de

Kai Hoffmann
Etkinlik ve sergi teknisyenleri
T + 49 (0) 511 98 07 - 614
kai.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

finans | yönetim

Ines Gerntrup
Verwaltung
T + 49 (0) 511 98 07 - 602
ines.gerntrup@landesmuseum-hannover.de

Joachim Rodaebel
Yönetim | muhasebe
T + 49 (0) 511 98 07 - 648
joachim.rodaebel@landesmuseum-hannover.de

Michael Buchner
Çıkış

Kathrin Heath
Çıkış

Metin Yıldırım
Çıkış

merkezi hizmetler | o

Jan Beck
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 662
jan.beck@landesmuseum-hannover.de

Tatiana Brandes
Güvenlik Hizmeti | kapı
T + 49 (0) 511 98 07 - 639
tatjana.brandes@landesmuseum-hannover.de

Torsten Brünig
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
Torsten.Bruenig@landesmuseum-hannover.de

Markus Kadow
Elektriker
T + 49 (0) 511 98 07 - 636
markus.kadow@landesmuseum-hannover.de

Raymond Scherhorn
Tischlermeister
T + 49 (0) 511 98 07 - 828
raimund.scherhorn@landesmuseum-hannover.de

Herbert Statt
bekçi
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
herbert.statt@landesmuseum-hannover.de

boş

boş

Madeni Para Dolabı Dairesinde Küratör (m / a / d)

daha fazla
boş

Madeni Para Dolabı Dairesinde Küratör (m / a / d)

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover, Aşağı Saksonya'daki Landesgalerie, Münzkabinett, Arkeoloji, Etnoloji ve Doğa Tarihi bölümleriyle en büyük devlet müzesidir.

Madeni Para Dolabı bölümünde 01.05.2019 daimi pozisyon

bir küratör (a / a / d)

işgal etmek.

Sorumluluk alanı özellikle aşağıdaki faaliyetleri içerir:

  • Evin geniş para koleksiyonlarının bilimsel desteği
  • Kendi ve yayınlanmış yayınları içeren sergi ve araştırma projelerinin anlaşılması ve gerçekleştirilmesi
  • Dijitalleştirme projelerine katılım (örneğin, Aşağı Saksonya veya KENOM kültürel mirası)
  • Gönüllülerin, stajyerlerin, öğrencilerin ve gönüllülerin denetimi
  • Özellikle şirket içi üç aylık program çerçevesinde, etkinliklerin ve küratörlük turlarının planlanması ve uygulanması
  • Landesmuseum'un diğer bölümleriyle aktif disiplinlerarası işbirliğini içeren toplama alanının aktif iletişimi

yeterlilik:

  • Üniversite Tarihi, Klasik Arkeoloji veya ilgili bir konuda (Diplom / Master / Magister) ve madeni para ve madalya tarihi hakkında mükemmel bilgi; bir doktora arzu edilir
  • Başarıyla tamamlanmış müze stajı isteniyor
  • Madeni para ve / veya madalya ile ilgili yayınlar
  • Disiplinlerarası proje çalışmasında deneyim
  • Üst düzey idari görevlerin kabulü
  • Koleksiyon yönetimi, sergi anlayışı ve katalog düzenleme konularında deneyim, veri tabanlarının güvenli taşınması isteniyor
  • Ulusal ve uluslararası müze dünyasında ağ oluşturma ve nümismatik araştırma
  • Dil becerileri: İngilizce ve diğer yabancı diller
  • Özellikle nümismatik konuların sunumunda ve iletişiminde yaratıcılık ve yeni zemin kırma istekliliği memnuniyetle karşılanmaktadır.

Hafta sonları veya akşamları hizmet vermeye istekli olmak gereklidir.

Ücret, 13 TV-L ücret grubuna dayanmaktadır.

Eşit niteliklere, niteliklere ve mesleki performansa sahip ağır engellilerin başvuruları tercihen ilgili düzenlemelere uygun olarak dikkate alınır. Çıkarları korumak için başvuruda bir sakatlık veya eşitlik zaten kanıtlanmış olmalıdır.

Göçmen kökenli bir insandan başvuru kabul edilebilir.

Anlayışınız, başvuru belgelerinin ancak mühürlü bir zarf içermeleri durumunda iade edilebileceğini belirtiriz. Aksi takdirde, ihale süreci tamamlandıktan sonra belgeler imha edilecektir. Verileriniz yalnızca başvuru işlemini gerçekleştirmek amacıyla işlenecek ve saklanacaktır.

Lütfen detaylı başvurunuzu her zamanki belgelerle yapın. 11.03.2019 (Son teslim tarihi):

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Stephanie Versümer
Az: 03 / Para Dolabı
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover

boş

Arkeolojik kültürel varlık için restoratör veya restoratör (a / a / d)

daha fazla
boş

Arkeolojik kültürel varlık için restoratör veya restoratör (a / a / d)

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover, Aşağı Saksonya'daki arkeoloji, etnoloji, devlet galerisi ve doğa tarihi alanlarının en büyüğü olan devlet müzesi, koleksiyon hizmetleri alanında 15.05.2019 kalıcı

arkeolojik kültürel varlık için koruyucu veya restoratör (m / a / d)

işgal etmek.

Sorumluluk alanı özellikle aşağıdaki faaliyetleri içerir:

  • Sergiye yönelik sunumlara kadar arkeolojik objelerin korunması ve restorasyonu
  • Sergilerin yapımı ve sökülmesi, nesne tesisleri
  • Kalıcı sergi ve depoların konservatuvar izleme ve bakımı
  • Arkeolojide küratörlerle ve koleksiyon yönetimiyle ve evdeki diğer atölyelerle yoğun işbirliği
  • Kopya ve gösterim oluşturma
  • Malzeme analizleri yapmak
  • Landesmuseum'un diğer müzelerdeki kalıcı kredilerinin denetlenmesi
  • Kazılar sırasında ara sıra arazi çalışması
  • kurye
  • Diğer kurumlarla yoğun işbirliği / değişim

yeterlilik:

  • Önkoşul bir üniversite derecesi (BA) "Arkeolojik Kültür Varlığının Korunması ve Restorasyonu" veya eşdeğeri tamamlanmış bir eğitimdir
  • Arkeolojik objelerin toplanması, korunması ve restorasyonunda yılların verdiği tecrübe
  • Ustalık ve çok çeşitli yöntem ve prosedürlerin bilgisi
  • Metal alanında özel bilgi
  • EDP ​​ve profesyonel (dijital) dokümantasyonda güvenli ustalık
  • Bağımsız, sorumlu ve yüksek öz girişimci çalışma yöntemi
  • Nesne sunumunda tasarım ve estetik açısından da deneyim.
  • organizasyon becerileri

Daha fazla eğitim, iş gezileri ve hafta sonu ya da akşam saatlerinde hizmet vermeye istekli olmak gerekiyor.

Ücret, 9 TV-L ücret grubuna dayanmaktadır.

Özürlü insanlara yasal düzenlemeler çerçevesinde eşit bir şekilde saygı gösterilmekte ve nitelendirilmektedir. Çıkarlarınızı korumak için başvurunuzda ilgili not almanızı ve ciddi şekilde engellenmiş kimlik kartınızın veya cinsiyet eşitliği bildiriminizin bir kopyasını göndermenizi istiyoruz.

Her milletten insanlardan başvuru kabul edilir.

Anlayışınız, başvuru belgelerinin ancak mühürlü bir zarf içermeleri durumunda iade edilebileceğini belirtiriz. Aksi takdirde, ihale süreci tamamlandıktan sonra belgeler imha edilecektir.

Verileriniz yalnızca başvuru işlemini gerçekleştirmek amacıyla işlenecek ve saklanacaktır.

Lütfen detaylı başvurunuzu her zamanki belgelerle yapın. 01.03.2019 (giriş tarihi) için:

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Stephanie Versümer
Az: 03 / Restorasyon
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover