Dünya

fiş

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hanover

T + 49 (0) 511 98 07 - 686
F + 49 (0) 511 98 07 - 684
info@landesmuseum-hannover.de

Yönetim kurulu

Prof. Dr. Katja Lembke
yönetmen
T + 49 (0) 511 98 07 - 622
katja.lembke@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

NN
İşletme yönetimi
T + 49 (0) 511 98 07 - 612

yardımcısı + sekreter

Dr. Barbara mide
Müdür yardımcısı
T + 49 (0) 511 98 07 - 632
barbara.magen @
landesmuseum-hannover.de

Anke Flaschel
T + 49 (0) 511 98 07 - 620
anke.flaschel@landesmuseum-hannover.de

Anja Schmidt
T + 49 (0) 511 98 07 - 700
anja.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Dr. Claudia Andratschke
Koleksiyonlar Başkanı | Araştırma
kaynak araştırması
T + 49 (0) 511 98 07 - 624
claudia.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Stephanie Versümer
Maliye Müdürü | yönetim
T + 49 (0) 511 98 07 - 601
stephanie.versuemer @
landesmuseum-hannover.de

bölüm çizgisi

Martin Schmidt MA
Koleksiyon hizmetleri başkanı
Stellvertretender Direktörü
T + 49 (0) 511 98 07 - 701
martin.schmidt@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Michaela Kuntz
Merkezi Hizmetler Başkanı | BT
T + 49 (0) 511 98 07 - 603
michaela.kuntz@landesmuseum-hannover.de

Dennis von Wildenradt (ebeveyn izni)
İletişim Başkanı | kültürel değişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 626
dennis.wildenradt @
landesmuseum-hannover.de

Nicola Kleinecke
İletişim Başkanı | kültürel değişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 647
nicola.kleinecke @
landesmuseum-hannover.de

koleksiyonlar | araştırma

Dr. Thomas Andratschke
Landesgalerie | Küratör Yeni Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 625
thomas.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Antje-Fee Köllermann
Landesgalerie | Küratör Eski Ustalar
T + 49 (0) 511 98 07 - 704
Antje-fee.koellermann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Juliane Rückert
Bilimsel Gönüllü | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
juliane.rueckert@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

Dr. Christine saçmalık
Bilimsel Gönüllü | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
christine.unsinn@landesmuseum-hannover.de

Maik Jachens
Bilimsel Gönüllü | kaynak araştırması
T + 49 (0) 511 98 07 - 891
maik.jachens@landesmuseum-hannover.de

PD Dr. Sebastian Steinbach
Nümismatik | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 822
sebastian.steinbach @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Florian Klimscha
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 814
florian.klimscha@landesmuseum-hannover.de

Dr. Daniel Neumann
Arkeoloji | müze müdürü
T + 49 (0) 511 9807 - 702
daniel.neumann@landesmuseum-hannover.de
Yayınlar

NN
Etnoloji | içinde Küratör *
T + 49 (0) 511 98 07 - 819

Dr. Annette Richter
Doğal Tarih | Oberkustodin
Yer Bilimleri + Osteoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 864
annette.richter @
landesmuseum-hannover.de

Beyaz
Yayınlar

Christiane Schilling
Doğal Tarih | müze müdürü
T + 49 (0) 511 98 07 - 803
christiane.schilling @
landesmuseum-hannover.de

Daniel Hercenberger
Araştırma görevlisi
T + 49 (0) 511 98 07 - 822
daniel.hercenberger @
landesmuseum-hannover.de

Andreas Scheithauer
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
andreas.scheithauer@landesmuseum-hannover.de

Frank Liczkowski
Doğal Tarih | Vivaryum | hayvanat bahçesi kaleci
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
frank.liczkowski@landesmuseum-hannover.de

Nikola Appel
kütüphaneci
T + 49 (0) 511 98 07 - 862
nikola.appel @
landesmuseum-hannover.de

Mareike Petermann
Medya ve bilgi hizmetleri uzmanı
T + 49 (0) 511 98 07 - 827
Mareike.Petermann@landesmuseum-hannover.de

Bianca Baumann MA
Araştırma Görevlisi | Avrupa dışındaki ülkelerde yapılan araştırmalar
Aşağı Saksonya'da Koleksiyonlar ve Etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 830
bianca.baumann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Lars Müller
Wiss. Proje Koordinatörü PAESE | Aşağı Saksonya'da Avrupa Dışı Koleksiyonlarda Etnoloji ve Etnoloji Araştırması
T + 49 (0) 511 9807 - 821
lars.mueller@landesmuseum-hannover.de

toplama hizmetleri

Kerstin Binzer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 9807 - 731
kerstin.binzer@landesmuseum-hannover.de

Iris Herpers
Restorasyon | Koordinatör Restorer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 630
iris.herpers@landesmuseum-hannover.de

Kirsten Hinderer
Restorasyon | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 631
kirsten.hinderer@landesmuseum-hannover.de

Claus Mueller
Koleksiyon Yönetimi | Devlet Galeri
T + 49 (0) 511 98 07 - 634
claus.mueller@landesmuseum-hannover.de

Rebecca Grethe
Restorasyon | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 711

Dr. Ulrike Weller
Koleksiyon Yönetimi | arkeoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 717
ulrike.weller@landesmuseum-hannover.de

Jan Hoffmann
Restorasyon | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 807
jan.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Ute Thiessen
Koleksiyon Yönetimi | etnoloji
T + 49 (0) 511 98 07 - 804
ute.thiessen@landesmuseum-hannover.de

Annina Bohme
Koleksiyon Yönetimi | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 866
annina.boehme@landesmuseum-hannover.de

Christophe Houlgatte
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 868
christophe.houlgatte@landesmuseum-hannover.de

Petra Widmann
Hazırlık | doğal tarih
T + 49 (0) 511 98 07 - 869
p.widmann@landesmuseum-hannover.de

Sabine Eisenbeiß
Kayıt Şirketi | borç verme
T + 49 (0) 511 98 07 - 627
sabine.eisenbeiss@landesmuseum-hannover.de

Sonja Nolte
veritabanı yöneticisi
T + 49 (0) 511 98 07 - 832
sonja.nolte@landesmuseum-hannover.de
Beyaz
Yayınlar

iletişim | kulturvermittlung

Nicola Kleinecke
Pazarlama | olay yönetimi
T + 49 (0) 511 98 07 - 647
nicola.kleinecke @
landesmuseum-hannover.de

Patricia Nienhues
Ortak İletişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 668
patricia.nienhues@landesmuseum-hannover.de

Frauke Schilling
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 809
frauke.schilling@landesmuseum-hannover.de

Andrea Spautz
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 874
andrea.spautz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Dagmar-Beatrice Gaedtke-Eckardt
Kültürel arabuluculuk | Müze eğitimci
T + 49 (0) 511 98 07 - 606
dagmar.gaedtke-eckardt@landesmuseum-hannover.de

Kerstin Schmidt
fotoğrafçı
T + 49 (0) 511 98 07 - 823
kerstin.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Philine Delekta
Kommunikationsdesignerin
T + 49 (0) 511 98 07 - 683
philine.delekta@landesmuseum-hannover.de

Kai Hoffmann
Etkinlik ve sergi teknisyenleri
T + 49 (0) 511 98 07 - 614
kai.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Esther Tusch
Bilimsel Gönüllü | iletişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 732
esther.tusch@landesmuseum-hannover.de

Caroline Stahr
Bilimsel Gönüllü | kültürel değişim
T + 49 (0) 511 98 07 - 714
caroline.stahr@landesmuseum-hannover.de

finans | yönetim

Ines Gerntrup
Yönetim
T + 49 (0) 511 98 07 - 602
ines.gerntrup@landesmuseum-hannover.de

Joachim Rodaebel
Yönetim | muhasebe
T + 49 (0) 511 98 07 - 648
joachim.rodaebel@landesmuseum-hannover.de

Michael Buchner
Çıkış

Kathrin Heath
Çıkış

Metin Yıldırım
Çıkış

merkezi hizmetler | o

Jan Beck
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 662
jan.beck@landesmuseum-hannover.de

Tatiana Brandes
Güvenlik Hizmeti | kapı
T + 49 (0) 511 98 07 - 639
tatjana.brandes@landesmuseum-hannover.de

Torsten Brünig
Ev işçileri
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
Torsten.Bruenig@landesmuseum-hannover.de

Markus Kadow
Elektriker
T + 49 (0) 511 98 07 - 636
markus.kadow@landesmuseum-hannover.de

Raymond Scherhorn
Tischlermeister
T + 49 (0) 511 98 07 - 828
raimund.scherhorn@landesmuseum-hannover.de

Herbert Statt
bekçi
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
herbert.statt@landesmuseum-hannover.de

boş

boş

bilimsel staj (m / f / d)

daha fazla
boş

bilimsel staj (m / f / d)

Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi Hannover, arkeoloji, etnoloji, devlet galerisi, doğal tarih ve nümismatik bölümleriyle Aşağı Saksonya'daki en büyük devlet müzesidir.

Arkeoloji Bölümü mümkün olan en erken tarihte

bilimsel staj
(E / saat / gün)

2 yıl boyunca işgal etmek.

Arkeoloji Bölümü, Kuzey Orta Avrupa'daki en büyük arkeolojik koleksiyonlardan birini korumaktadır. Yeni keşifler nedeniyle sürekli büyüyen koleksiyon, ulusal öneme sahip nesneleri içermektedir. MenschenWelten'deki etnolojik koleksiyonla birlikte sunulmakta ve teknik ve sosyal inovasyon süreçleri açısından araştırılmaktadır.

Aşağı Saksonya'da 2021 için planlanan geç Mezolitik ve Erken Neolitik toplumlarda özel bir arkeolojik serginin hazırlanmasına ve beraberindeki hacmin editör desteğine odaklanacak pratik eğitim sunuyoruz.

Diğer eğitim alanları, Hanover Devlet Müzesi'nde kalıcı arkeolojik serginin sürdürülmesinden ve arkeoloji bölümünde mevcut araştırma çalışmalarından kaynaklanmaktadır.

Önkoşul, tarih öncesi ve erken tarih / tarih öncesi arkeoloji veya arkeoloji bilimlerinde karşılaştırılabilir bir konudur (minimum gereklilik Yüksek Lisans veya Magister). Başvuru sahipleri, daha sonraki avcı-toplayıcıların ya da Neolitiklerin arkeolojisi hakkında, tercihen kuzey Orta Avrupa'da, derinlemesine bilgi sahibi olmalıdır. Ortak ofis uygulamalarının deneyimli bir şekilde ele alınması ve iyi düzeyde yabancı dil bilgisi gereklidir.

Bilimsel metinleri düzenleme tecrübesi, bilimsel ve müzeyle ilgili diğer metinleri yazma bilgisi ve bilimsel içerik aktarmaya büyük ilgi duyulması arzu edilir.

Çalışkanlık, takım çalışması, bağımsızlık ve örgütsel becerilerin yanı sıra yüksek düzeyde bağlılık ve esneklik bekliyoruz.

Landesmuseum Hannover, Deutscher Museumsbund eV'nin bir model stajı için girişimi destekliyor. Tazminat 50 v. H. Ödenecek ücretler 13 Seviye 1 TV-L.

Pozisyon yarı zamanlı uygun değildir.

İlgili yönetmelikler uyarınca aynı uygunluk, nitelik ve mesleki performansa sahip ağır engelli kişilerin başvurularına öncelik verilecektir.
Çıkarlarınızı korumak için uygulamada ciddi bir sakatlık / eşitlik kanıtlanmalıdır.

Tüm milletlerden insanlardan başvuru kabul edilir.

Başvuru belgelerinin yalnızca ön ödemeli bir zarf içeriyorsa iade edilebileceğini anlıyoruz. Aksi takdirde, ihale süreci tamamlandıktan sonra belgeler tahrip olacaktır. Verileriniz başvuru sürecinin yürütülmesi amacıyla saklanacaktır.

Lütfen detaylı başvurunuzu gönderin. 14.02.2020

(Son teslim tarihi):

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover

Stephanie Versümer

Az: 03 / stajyerlik AR

Willy-Brandt-Allee 5

30169 Hanover