Kula

wtyczka

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hannover

T + 49 (0) 511 98 07 - 686
F + 49 (0) 511 98 07 - 684
info@landesmuseum-hannover.de

Rada Dyrektorów

Prof. Dr. Katja Lembke
reżyser
T + 49 (0) 511 98 07 - 622
katja.lembke@landesmuseum-hannover.de
Biały
publikacje

Matthias Görn
Business Manager
T + 49 (0) 511 98 07 - 612
matthias.goern@landesmuseum-hannover.de

sekretariat

Anke Flaschel
T + 49 (0) 511 98 07 - 620
anke.flaschel@landesmuseum-hannover.de

Anja Schmidt
T + 49 (0) 511 98 07 - 700
anja.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Dr. Claudia Andratschke
Kierownik kolekcji | Badania
badania pochodzenie
T + 49 (0) 511 98 07 - 624
claudia.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Biały
publikacje

Stephanie Versümer
Kierownik działu finansowego zarządzanie
T + 49 (0) 511 98 07 - 601
stephanie.versuemer @
landesmuseum-hannover.de

linia dział

Martin Schmidt MA
Kierownik usług windykacyjnych
Zastępca dyrektora
T + 49 (0) 511 98 07 - 701
martin.schmidt@landesmuseum-hannover.de
Biały
publikacje

Michaela Kuntz
Szef Centralnych Służb | IT
T + 49 (0) 511 98 07 - 603
michaela.kuntz@landesmuseum-hannover.de

Dennis von Wildenradt
Kierownik działu komunikacji | wymiana kulturalna
T + 49 (0) 511 98 07 - 626
dennis.wildenradt @
landesmuseum-hannover.de

kolekcje | badania

Dr. Thomas Andratschke
Landesgalerie | Kurator Nowi mistrzowie
T + 49 (0) 511 98 07 - 625
thomas.andratschke @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Reiner Cunz
Landesgalerie | Gabinet Monet Kuratora
T + 49 (0) 511 98 07 - 822
reiner.cunz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Antje-Fee Köllermann
Landesgalerie | Kurator Old Masters
T + 49 (0) 511 98 07 - 704
antje-fee.koellermann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Juliane Rückert
Scientific Volunteer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
juliane.rueckert@landesmuseum-hannover.de
Biały
publikacje

Christine nonsens
Scientific Volunteer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 656
christine.unsinn@landesmuseum-hannover.de

Dr. Florian Klimscha
Archeologia | kurator
T + 49 (0) 511 98 07 - 814
florian.klimscha@landesmuseum-hannover.de

Dr. Daniel Neumann
Archeologia | kurator
T + 49 (0) 511 9807 - 702
daniel.neumann@landesmuseum-hannover.de
publikacje

Dr. Alexis z Poser
Etnologia | kurator
T + 49 (0) 511 98 07 - 819
alexis.poser @
landesmuseum-hannover.de

Biały
publikacje

Bianca Baumann MA
Research Associate | Badania popytowe w krajach pozaeuropejskich
Kolekcje i etnologia w Dolnej Saksonii
T + 49 (0) 511 98 07 - 830
bianca.baumann @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Larsa Müllera
Wiss. Koordynator projektu Paese | Badania populacyjne w pozaunijnych kolekcjach i etnologii w Dolnej Saksonii
T + 49 (0) 511 9807 - 821
lars.mueller@landesmuseum-hannover.de

Dr. Annette Richter
Historia naturalna | Oberkustodin
Nauki o Ziemi + Osteologia
T + 49 (0) 511 98 07 - 864
annette.richter @
landesmuseum-hannover.de

Biały
publikacje

Christiane Schilling
Historia naturalna | kurator
T + 49 (0) 511 98 07 - 803
christiane.schilling @
landesmuseum-hannover.de

Andreas Scheithauer
Historia naturalna | Wiwarium | zoo opiekun
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
andreas.scheithauer@landesmuseum-hannover.de

Frank Liczkowski
Historia naturalna | Wiwarium | zoo opiekun
T + 49 (0) 511 98 07 - 682
frank.liczkowski@landesmuseum-hannover.de

Nikola Appel
bibliotekarz
T + 49 (0) 511 98 07 - 862
nikola.appel @
landesmuseum-hannover.de

Mareike Petermann
Specjalista ds. Mediów i usług informacyjnych
T + 49 (0) 511 98 07 - 827
Mareike.Petermann@landesmuseum-hannover.de

usługi gromadzenia

Kerstin Binzer
Przywrócenie | Państwowa Galeria
T + 49 (0) 511 9807 - 731
kerstin.binzer@landesmuseum-hannover.de

Iris Herpers
Przywrócenie | Coordinating Restorer Landesgalerie
T + 49 (0) 511 98 07 - 630
iris.herpers@landesmuseum-hannover.de

Kirsten Hinderer
Przywrócenie | Państwowa Galeria
T + 49 (0) 511 98 07 - 631
kirsten.hinderer@landesmuseum-hannover.de

Claus Mueller
Zarządzanie kolekcjami | Państwowa Galeria
T + 49 (0) 511 98 07 - 634
claus.mueller@landesmuseum-hannover.de

Eliza Reichel
Konserwator dyplomów | Projekt Przywrócenia Złoty Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
eliza.reichel@landesmuseum-hannover.de

Sophia Röllig
Konserwator dyplomów | Projekt Przywrócenia Złoty Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
sophia.roellig@landesmuseum-hannover.de

Dr. Gabriele Schwartz
Konserwator dyplomów | Projekt Przywrócenia Złoty Panel
T + 49 (0) 511 9807 - 674
gabriele.schwartz@landesmuseum-hannover.de
Biały
publikacje

Wolfgang Konrad spasuj
Przywrócenie | archeologia
T + 49 (0) 511 98 07 - 711
wolfgang.konrad-falz@landesmuseum-hannover.de

Dr. Ulrike Weller
Zarządzanie kolekcjami | archeologia
T + 49 (0) 511 98 07 - 717
ulrike.weller@landesmuseum-hannover.de

Jan Hoffmann
Przywrócenie | etnologia
T + 49 (0) 511 98 07 - 807
jan.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Ute Thiessen
Zarządzanie kolekcjami | etnologia
T + 49 (0) 511 98 07 - 804
ute.thiessen@landesmuseum-hannover.de

Annina Bohme
Zarządzanie kolekcjami | przyroda
T + 49 (0) 511 98 07 - 866
annina.boehme@landesmuseum-hannover.de

Christophe Houlgatte
Przygotowanie | przyroda
T + 49 (0) 511 98 07 - 868
christophe.houlgatte@landesmuseum-hannover.de

Petra Widmann
Przygotowanie | przyroda
T + 49 (0) 511 98 07 - 869
p.widmann@landesmuseum-hannover.de

Sabine Eisenbeiß
Rejestrator | kredyty
T + 49 (0) 511 98 07 - 627
sabine.eisenbeiss@landesmuseum-hannover.de

Sonja Nolte
administrator baz danych
T + 49 (0) 511 98 07 - 832
sonja.nolte@landesmuseum-hannover.de
Biały
publikacje

komunikacja kulturvermittlung

Nicola Kleinecke
Marketing | zarządzanie zdarzeniami
T + 49 (0) 511 98 07 - 647
nicola.kleinecke @
landesmuseum-hannover.de

Frauke Schilling
Mediacja kulturalna | Muzeum pedagog
T + 49 (0) 511 98 07 - 809
frauke.schilling@landesmuseum-hannover.de

Andrea Spautz
Mediacja kulturalna | Muzeum pedagog
T + 49 (0) 511 98 07 - 874
andrea.spautz @
landesmuseum-hannover.de

Dr. Dagmar-Beatrice Gaedtke-Eckardt
Research Associate | Płyta szklana Archiwum
T + 49 (0) 511 98 07 - 606
dagmar.gaedtke-eckardt@landesmuseum-hannover.de

Kerstin Schmidt
fotograf
T + 49 (0) 511 98 07 - 823
kerstin.schmidt@landesmuseum-hannover.de

Philine Delekta
Kommunikationsdesignerin
T + 49 (0) 511 98 07 - 683
philine.delekta@landesmuseum-hannover.de

Kai Hoffmann
Technicy imprez i wystaw
T + 49 (0) 511 98 07 - 614
kai.hoffmann@landesmuseum-hannover.de

Esther Tusch
Komunikacja wolontariuszy naukowych
T + 49 (0) 511 98 07 - 732
esther.tusch@landesmuseum-hannover.de

finanse zarządzanie

Ines Gerntrup
Zarządzanie
T + 49 (0) 511 98 07 - 602
ines.gerntrup@landesmuseum-hannover.de

Joachim Rodaebel
Administracja | rachunkowość
T + 49 (0) 511 98 07 - 648
joachim.rodaebel@landesmuseum-hannover.de

Michael Buchner
Kasa

Kathrin Heath
Kasa

Metin Yildirim
Kasa

usługi centralne to

Jan Beck
pracownicy krajowi
T + 49 (0) 511 98 07 - 662
jan.beck@landesmuseum-hannover.de

Tatiana Brandes
Służba bezpieczeństwa | brama
T + 49 (0) 511 98 07 - 639
tatjana.brandes@landesmuseum-hannover.de

Torsten Brünig
pracownicy krajowi
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
Torsten.Bruenig@landesmuseum-hannover.de

Markus Kadow
elektryk
T + 49 (0) 511 98 07 - 636
markus.kadow@landesmuseum-hannover.de

Raymond Scherhorn
Tischlermeister
T + 49 (0) 511 98 07 - 828
raimund.scherhorn@landesmuseum-hannover.de

Herbert Statt
dozorca
T + 49 (0) 511 98 07 - 699
herbert.statt@landesmuseum-hannover.de

Praca

Praca

Głośnik | Mówca (m | w | d) dyrektora

więcej
Praca

Głośnik | Mówca (m | w | d) dyrektora

Niedersächsische Landesmuseum Hannover jest największym muzeum w Dolnej Saksonii z wydziałami archeologii, etnologii, galerii regionalnej, numizmatyki i historii naturalnej.

W obszarze tablicy jest jak najwcześniej stanowisko

Mówca / Mówca (m / w / d) reżysera

Niepełny etat (50%) początkowo ograniczony do dwóch lat; poszukiwana jest kontynuacja pracy.

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover w ostatnich latach określiło się jako WeltenMuseum i jako wielofunkcyjny dom daleko poza granicami Hanoweru stworzyło unikalną propozycję sprzedaży. Dzięki wewnętrznym i zewnętrznym wystawom specjalnym, projektom badawczym, ofertom cyfrowym i prezentacji jako domowi działającemu na arenie międzynarodowej, to pozycjonowanie powinno być dalej ulepszane. W tych i innych zadaniach zarządzanie naukowe powinno być wspierane.

Zadania obejmują:

  • Organizacja i koordynacja współpracy ponadregionalnej i międzynarodowej oraz wspólnych projektów
  • Współpraca w zakresie strategicznego rozwoju i pozycjonowania firmy poprzez wewnętrzne i zewnętrzne projekty, projekty badawcze i oferty cyfrowe
  • Opracowywanie i przetwarzanie zewnętrznych źródeł finansowania i aplikacji pozyskiwania funduszy
  • Komunikacja z partnerami zewnętrznymi (kredytodawcy, sponsorzy, sponsorzy, stowarzyszenia itp.)
  • Sporządzanie rocznych raportów Muzeum Narodowego
  • Planowanie i wdrażanie ocen treści
  • Przygotowywanie tekstów i prezentacji do pozdrowień, wstępów, wykładów itp.

Wymagany jest ukończony dyplom uniwersytecki (Diplom / Master / Magister), jeśli jest to możliwe w ramach przedmiotu humanistycznego, a także odpowiednie doświadczenie muzealne. Dobrze przemyślana obsługa typowych aplikacji biurowych jest oczywista. Wymagana jest gotowość do serwowania w weekendy lub wieczorami.

Oczekujemy wysokiego poziomu kompetencji społecznych, umiejętności pracy zespołowej i komunikacyjnej, niezależności i umiejętności organizacyjnych, wysokiego poziomu zaangażowania i ponadprzeciętnej odporności, pewnej znajomości języka niemieckiego i bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

Wynagrodzenie jest oparte na grupie opłat 13 TV-L.

Wnioski osób poważnie niepełnosprawnych o takich samych kwalifikacjach, kwalifikacjach i osiągach zawodowych są korzystnie brane pod uwagę zgodnie z odpowiednimi przepisami. Niepełnosprawność lub równość muszą już zostać udowodnione we wniosku, aby zabezpieczyć interesy.

Wnioski od osób wszystkich narodowości są mile widziane.

Prosimy o zrozumienie, że dokumenty aplikacyjne można zwrócić tylko wtedy, gdy zawierają one opieczętowaną kopertę. W przeciwnym razie dokumenty zostaną zniszczone po zakończeniu procedury przetargowej.

Prześlij swoją szczegółową aplikację przez 24.06.2019 (termin wprowadzenia) się:

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Stephanie Versümer
Az: 03 / Dyrekcja
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hannover

Praca

Staż naukowy (m | w | d) w dziedzinie mediacji kulturowej

więcej
Praca

Staż naukowy (m | w | d) w dziedzinie mediacji kulturowej

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover to największe państwowe muzeum w Dolnej Saksonii z wydziałami archeologii, etnologii, regionalnej galerii i historii naturalnej.

W dziedzinie mediacji kulturowej jest to najwcześniejszy możliwy termin

staż naukowy (m | w | d)

zajmować przez okres 2.

Wymagania wstępne to wykształcenie wyższe w zakresie sztuki i edukacji medialnej, pedagogiki muzealnej lub zawodu pedagoga, pierwsze doświadczenia w dziedzinie mediacji w kulturze / muzeach, a także doskonała znajomość języka mówionego i pisanego w języku niemieckim.

Dobrze zorientowana obsługa powszechnych aplikacji biurowych i mediów cyfrowych (np. Sieci społecznościowe) jest brana za pewnik. Spodziewamy się kompetencji społecznych, umiejętności zespołowych i komunikacyjnych, niezależności i umiejętności organizacyjnych, wysokiego stopnia zaangażowania i ponadprzeciętnej odporności. Wymagana jest gotowość do pracy w weekendy lub w godzinach wieczornych.

Oczekuj kreatywności, zainteresowania tematyką kulturalną, bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie oraz umiejętności pisania tekstów dla różnych grup docelowych.

Landesmuseum Hannover popiera inicjatywę dotyczącą wzorcowego stażu w Deutscher Museumsbund eV. Rekompensata wynosi 50 v. H. Opłaty do zapłaty 13 Level 1 TV-L.

Pozycja nie jest odpowiednia w niepełnym wymiarze godzin.

Wnioski osób poważnie niepełnosprawnych o takich samych kwalifikacjach, kwalifikacjach i umiejętnościach zawodowych są brane pod uwagę zgodnie z odpowiednimi przepisami.
Poważna niepełnosprawność / równość musi zostać udowodniona we wniosku, aby zabezpieczyć twoje interesy.

Wnioski od osób wszystkich narodowości są mile widziane.

Prosimy o zrozumienie, że dokumenty aplikacyjne można zwrócić tylko wtedy, gdy zawierają kopertę przedpłaconą. W przeciwnym razie dokumenty zostaną zniszczone po zakończeniu procedury przetargowej. Twoje dane będą przechowywane w celu przeprowadzenia procesu aplikacji.

Prześlij swoją szczegółową aplikację przez 20.06.2019 (Termin wprowadzenia) do:

Niedersächsisches Landesmuseum Hannover
Stephanie Versümer
Az: 03 / Volo mediacja kulturalna
Willy-Brandt-Allee 5
30169 Hannover